Мюнстър завърши начело в URC след завръщаща се победа над Ълстър
Breaking News | 2024-06-01 | 23:02:33

Мюнстър направи потенциален хоумрън в плейофите на BKT United Rugby Championship, след като победа с 29-24 над Ълстър в Thomond Park ги накара да завършат на първо място в таблицата .

Защитаващите шампионите изостанаха с 10 точки на два пъти, но опитът за удар на заместващия Йохан Кларк в 69-ата минута и късната дузпа на Джак Кроули свършиха работата.

Опити на Роб Херинг и Дейвид Маккан отмени откриването на RG Snyman в седмата минута, за да даде преднина от 17-7 на полувремето на Ълстър, който отива на четвъртфиналите.

Калвин Неш и Шейн Дейли докоснаха, като сандвич с гол на Матю Риа в искрящо седемминутно заклинание, докато Кроули и Джон Кууни донесоха своите ритащи ботуши, като всеки спечели по три реализации и дузпа.

Подсилен от силната си пейка, отборът на Греъм Раунтри излезе начело пред 17 496- силна домакинска публика и ще бъде домакин на Ospreys на четвъртфиналите следващия уикенд, като шестият Ълстър пътува за Ленстър.

Олстърмен загуби Стюарт Макклоски и Итън Макилрой заради контузии преди началото, което донесе Джуд Постлетуейт и Стюарт Мур в отбора. Ранното напускане на Кийрън Тредуел (глезен) беше още един удар.

Снайман имаше голям късмет да избегне картон за високо овладяване на Уил Адисън и за голямо раздразнение на Ълстър звездата на Спрингбок надлежно отбеляза няколко минути по-късно , давайки на Кроули директна реализация.

Въпреки това, Ълстър отвърна на удара с добре отработен опит от Херинг и Кууни скоро даде преднина на своя отбор с 10-7 благодарение на дузпа в 22-ата минута.

Екзекуцията на Мънстър ги разочароваше и късна грешка на Кроули връчи на Ълстър петметрова схватка. Те спечелиха още една дузпа и фланговият играч Маккан успя да се намеси, за да може Кууни да реализира.

Рядък пропуск от дузпата на Куни предшества разтоварването на тежката пейка на домакините, което промени играта. Неш вкара от подаване на Крейг Кейси, а тъчлинията на Кроули намали разликата до само три точки.

Кормак Изучуку проби заплашително, за да върне Ълстър обратно в обсега за попадение, а късият пас на Куни помогна на Реа да победи. Кууни също се пребори с екстрите за резултат 24-14.

Основно важно е, че Мънстър си върна тези седем точки до часа. Полупробивът на заместващия Джоуи Карбъри доведе до бърза топка, която Кейси грабна с една ръка, за да прати Дали от лявото крило, което Кроули реализира.

Кларк се изкупи за предишно криво хвърляне, когато проби с мускули в левия ъгъл и Червените удържаха инерцията, докато затварящата дузпа на Кроули ги постави точно извън обсега.